המאמר הופיע בירחון של שמברה נובמבר 2019 בשפה האנגלית, להלן קישור 
"איך יכולת לחשוף כך את עצמך?"  שאל אותי חבר ותיק במפגש של חברי ילדות (מעיר הנופש אילת, ישראל) המתרחש אחת למספר חודשים.  "כמעט סיימתי לקרוא את הספר שלך  "להתעורר לתודעה חדשה" הוא הוסיף "ואני חושב שיש דברים שלא היית צריכה לחשוף לפני כולם".
"על זה בדיוק העניין"  עניתי משועשעת,  "כל מה שמופיע בספר נחשף כי הוא כבר לא מייצג את מי שאני היום  אלא את מי שאני לא ומי שהייתי לפני שהתעוררתי, לכן מה זה חשוב.
מה שעוד גיליתי מאז  שהתעוררתי זה שאין סודות. נכון יותר לומר אני עם סודות סיימתי!
חייכתי לעצמי שהוא בוודאי גם התכוון לפרק בספר שנקרא "סקס קוסמי"  המידע היחידי שביקשה העורכת של הספר בעברית , "את כותבת על הכל היא אמרה מה לגבי סקס, נושא שמעסיק את כולם?"   אז הוספתי כמה מילים גם על סקס  (שם שמוכר) אך לא המילים שהיא ציפתה לקרוא.
אחרי שגיליתי שמשהו מבקש להתעורר בי ולא שיתפתי אף אחד התחלתי לחשוף את תחושותיי לעצמי ביומן. מצאתי  שהכתיבה הכמעט יומיומית  (כל יום? למרות שזה כלל לא נראה התבהר שכל יום משהו משתנה בי) לעצמי סייעה לי לא רק לחקור ולתעד (בעיקר כעת  שהזיכרון מתחיל להיחלש ואני לא זוכרת את הדברים הלא חשובים ואיזה יום היום) יכולתי בעיקר לראות את ההתרחבות שלי במסע.
ככל שהדברים הובהרו לי הבנתי שאני מתעדת את סיפור חיי כדי לשחרר אותו, לחשוף את כל מה שעלה, בלי להסתיר דבר..תחושה  שזו  מתנת פרידה ממני לפלנטה אחרי לכתי או כעת שובי לעצמי ומה שיהיה.
לרגעים הייתה לי תחושה שקטומי (מאסטר שהתעלה) ליווה אותי במסע הכתיבה והוצאת הספר לאור
אך זה גם לא באמת משנה במסע הייחודי והעצמאי שבחרתי לעצמי כמו שתמיד השתוקקתי להיות.
"תכתבו" אני ממליצה לסטודנטים שהתעוררו "למענכם".
ב2010 שעה שהוצאתי קבוצה של סטודנטים לחקור את מקורות הפנג שואי בסין הונג קונג ומקאו התעוררתי אי שם באזור נהר לי, יאנגשו בסין הנידחת (שעות של נסיעה באוטובוס לאחר טיסה)  בבכי עמוק שבקע ממעמקי האוקיאנוס שבתוכי לעיני כל ולעיני הטבע הרב מימדי שקרא לי לבוא אליו במשך שנים.  כשכבר הגעתי לא יכולתי מבעד לדמעות לראות את ההרים ואת המים המחובקים אלא לחוש  הזכרות שלא ידעתי כמוה, שאותה הבנתי בדיעבד.
עם זאת נדרשו 4 שנים נוספות של חקירה פנימית כדי שאכנע ואומר לעצמי שאני מסכימה לעזוב את כל מה שעשיתי, כל מה שעניין אותי והביא לי הנאה: עבודה שאהבתי, לימוד של שנים אצל 12 מומחים בעולם, שהיה כרוך בנסיעות למקומות שונים בעולם, זמן וכסף והביאו לי הנאה רבה וגמול שעה שהעברתי את המידע לתלמידים רבים שביקשו כמוני לדעת עוד.
מעולם לא עישנתי או שתיתי אלכוהול אך התמכרתי לעולם מרובה נוסחאות  ושפע שכבות  של אנרגיה ששרתו אותי כ20 שנה באופן יעיל. ככל שהוספתי ללמוד המידע  הפך מורכב יותר. ככל שמתקדמים חוברים ,למשל,  להשפעות של אנרגיה ברמה של 1 מעלה  מתוך 360 מעלות המצפן.  את החלקים המורכבים האלה לא אהבתי הרגשתי עם הזמן שהם מיותרים, מגוחכים וחסרי ערך ושאף אחד מהמומחים שלימד אותי וגבה על זה הרבה כסף לא באמת הבין עד הסוף. עושרו הרב שכבתי של העולם הזה משך אותי להבין ולגלות עוד ועוד..אין פלא שהפכתי מומחית בחפירות ארכיאולוגיות של אנרגיה. יכולתי להבחין בשכבות נראות ובלתי נראות של אנרגיה ואיך הן משפיעות בבית, במפות אסטרולוגיות, בכל מקום ועם כל דבר  ובשנים האחרונות גם חוויתי את זה באופן אישי מפתיע וחדש. כבר אז הכשרתי את הקרקע לעצמאות ויחוד באיך שתפסתי ולימדתי.

ב2014  מרגע שהסכמתי לסמוך על מה שעולה מתוכי ומרגע שהאבן הכבדה נעתקה ממקומה היא החלה מתגלגלת במדרון ללא עצירה.
אפשר להתעורר מכל דבר. אפשר להתעורר  דרך יוגה, דרך קבלה ואני התעוררתי מתוך המטאספיקה הסינית. הייתי שם במסעותיי הרבים כדי לשחרר בסופו של דבר את כל מה שידעתי ולבסוף להיות מתוגמלת בידיעה שלא דמיינתי שהתעוררה מתוכי דרך אותו עולם עשיר בשפה ציורית של קודים ואלמנטים.
בבהירותי הבחנתי שהמידע פורש באופן שגוי ונפרד בתודעה נמוכה. התפיסה הרווחת בכל השיטות שהכרתי האדירה  את המיינד ואת האנרגיה הזכרית אך ככל ששחררתי, הנחתי, נפתחתי וככל שהתדר שלי עלה יכולתי לראות את התמונה הרחבה של העולם המדהים והעמוק הזה שנקרא המטאפיסיקה הסינית.
הקוד שלכד לראשונה את תשומת ליבי מיזג שני אלמנטים מנוגדים שחברו להרמוניה אינסופית  וחיבור אלוהי בין המיינד לבין הלב.  אלמנט של מתכת המייצג את המספר 6 ואת המיינד  ואלמנט האש  המייצג את הלב ואת המספר 9. מידע רב התגלה בהמשך והוא מסייע לי היום להראות את הגשר בין התודעה הישנה לחדשה עבר מי שבוחר בזה.
ככל שהדברים התבהרו הסכמתי לשחרר את עולם המטאפסיקה הסינית ומה שפירנס אותי או אז הדברים שבו אלי בתפיסה חדשה לגמרי שאף אחד מהמורים במזרח לרבות אלו העסוקים במשחקים של אגו ,תרבות וכסף לא לימדו אותי. כישראלית שאינה דוברת את השפה, כאישה בעולם של מסטרים זכרים נחשפתי למידע שתגמל אותי מעבר לכל מה שיכולתי לדמיין. מתוך זה יכולתי לחוות מהי באמת אנרגיה, איך האנרגיה החדשה עובדת, מה ההבדל בינה לבין הצ'י שהסינים מכירים בעולם של דואליות  ואיך כל אנרגיה משרתת אותנו בבית, בפלנטה ובאופן אישי.
יותר מכל אני אוהבת את הדרקון המעורר בעולם המטאפיסיקה הסינית. רבים חששו מהחיה המייצגת אנרגיה אלוהית  וטרנספורמציה אך בתודעה בהירה  היא מייצגת  אוצרות של חוכמה ואת אלמנט המים. לא בכדי 2012 היתה שנה של דרקון.  הסינים מכנים את התודעה החדשה של טכנולוגיה, טרנספורמציה והתרחבות בשם עידן 9 או הפניקס עוף החול הנולד מחדש מתוך האש.
מצאתי את עצמי מלמדת באופן יצירתי על התודעה החדשה בכל דרך שתתאים למי שרוצה דרך גשר המטאפיסיקה הסינית או ישירות.. אני פה כדי לסייע .
כמומחית לפנג שואי שחררתי ביצירתיותי את השיפוט לגבי בית, אנשים ובאופן משעשע גם  את הכוח שנתתי לשיטות השונות, בזמן ומרחב שהם אבני הבסיס לשיטות השונות. מאסטרולוגית מדופלמת מומחית לשיטות ניבוי ביקשתי לא לדעת..לחוש.
הסינים אומרים קודם יין ואחר כך ינג. קודם האנרגיה הנקבית הפנימית, השקטה, זו שנמצאת מאחורי הקלעים ורק אחר כך הינג , הצורה, היציאה לחזית.
עודי מתעוררת רקדתי את ריקוד היין והינג, אחורה (יין) קדימה (ינג) כל פעם ברמה עמוקה אחרת.
גיליתי שהתהליך מפתיע ככל שיהיה נחשף כל פעם בדרך לא לינארית חדשה לפי אותו ריקוד: קודם הסכמה אנרגטית פנימית להתנסות, צלילה אל תוך ההתנסות, כיול והתרחבות ושוב הסכמה פנימית להתנסות ,צלילה, כיול  והתרחבות. מה שמשתנה זה המקצב והאינטנסיביות.
לעיתים דרכתי לעצמי על הרגליים, לא בטעות ובלי התנצלות, כשפצחתי בריקוד רוק אנד רול סוער עם עצמי.
מרתק לראות שחשיפת האמת  או בהירות יוצרת אי נוחות אצל אנשים בעוד זיוף, הדחקה ומשחקים מזויפים מוכרים מרגישים נוח ומקבלים  הרבה מאוד לייקים בפייסבוק.
נראה לאנשים מבחוץ ששום דבר לא קורה כי אני רוב הזמן בבית בשנים האחרונות, אני שאהבתי לנסוע לטייל כמעט בכל העולם כשאנשים רק גילו את הטלוויזיה מוצאת היום שנוכחותי בחברת  עצמי היא המהנה ביותר. אין משהו שלא השתנה בי. מתתי כל כך הרבה  פעמים בגוף הזה תוך זמן קצר יחסית כדי להיוולד מחדש.
יוצאת ונכנסת , מניחה לדברים בתוכי, וסביבי להיחשף  וללכת , מתה וחיה ומה זה משנה , לומדת לחיות עם זה שכבר כמה שנים אני נראית אותו דבר אבל מישהי לגמר אחרת. יותר מכל, יותר מלבלות, לצאת למסעדות, לנסוע לחו'ל או לפגוש את ילדי הנפלאים אני נהנית בחברתי המתחדשת כל פעם באופן חדש.
אוצרות נחשפים מתוכי ואין לזה סוף…מי היה מאמין שאמצא לי התמכרות חדשה, התמכרתי לתודעה החדשה.
אני חווה את התהליך במרחב בטוח עם עצמי בדרכי העצמאית כמו שתמיד אהבתי להיות.
אני חווה אותו בישראל העייפה מקרבות ומאבקים העולים לחזית בצד האצה טכנולוגית והמצאות מרחיקות לכת (חוקרים ישראלים חשפו לאחרונה רחם שיודפס בקרוב במעבדה ולידת ילדים מחוץ לגוף- לנו זה מוכר). גרתי באנגליה וגרמניה אך מעולם לא הרגשתי בבית כמו בישראל. מניחה שיש אנשים נוספים  בישראל המתעוררים לתודעה החדשה. אך טרם יצא לי לפגוש (יתכן שהם עדיין מאחורי הקלעים) אנשים שהפסיקו באמת! לשחק משחקים ישנים של חיפוש רוחני…
אני הולכת עד הסוף! בחרתי בחבילה המפוארת והאמיצה של שמברה, חבילת נופש של הכל כלול  ומה שיעלה. נוח ,לא נוח, בוכה ,צוחקת.. לא לכודה בשום מציאות, פוסעת דרך ומעבר לין ולינג.
אותו חבר ילדות שיתף בהמשך  את כולם שהוא מצא דרך קסומה לפתור את החרדות שהציפו ועצרו אותו,  בעיקר דאגות למשפחה. "התשובה היא ציפרלקס" הוא אמר. "אני ממליץ!. הוא מרגיע, מאפשר לי לתפקד" (תהיתי לעצמי בחיוך לאיזה כיס החרדות שלו עברו)
שאלתי אותו בצחוק "איך זה שאתה משתף לעיני כל את החרדות האינטימיות שלך? " אני רוצה לתרום לאנשים שידעו שיש דרך לפתור חרדות". הוא השיב והוספתי "אז לשאלתך הקודמת  גם הספר נועד לסייע לאנשים לחוות הילינג שאין בו תרופות. אם תתעקש תוכל לקחת תרופה  בשם "לסמוך". אין צורך במרשם רופא , היא עוזרת לטווח הארוך  ואני ממליצה בחום…
"אם כך", אמרתי לו "שנינו נחשפנו כדי לסייע ..כל אחד בדרכו"
שרונה פומס ,מורה, יועצת, סופרת כ20 שנה מומחית לעולם המטאפיסיקה הסינית, הכשירה תלמידים רבים בבה'ס שהקימה. אתר שלה היה אתר נבחר ב2004 במעריב וידיעות. ב2010 בנהר לי שבסין חוותה הזכרות והתעוררות וכיום כמסטרית של תודעה חדשה היא מסייעת באופן ייחודי באמצעות עולם המטאפיסיקה הסינית ובאופן ישיר מלמדת שפה של אנרגיה חדשה ההולכת  מעבר לתפיסות שגויות מסייעת באופן יחודי לאנשים  להתעורר מעבר לתפיסות שגויות למזג את החלק האלוהי והחלק האנושי שלהם ולהתעורר לכל מי שהם באמת.